Vystrašení kandidáti?

Autor: Juraj Gedra | 22.1.2014 o 20:36 | Karma článku: 10,98 | Prečítané:  17468x

Nakoľko sa prezidentské voľby nezadržateľne blížia a naši kandidáti sa všemožne snažia si uchmatnúť čo najviac  mediálneho priestoru, ich výstupy najrôznejšieho typu sa začínajú čoraz viac zintenzívňovať. Nemám ambíciu sa stavať do pozície človeka, ktorý ide hovoriť ako to má správne vyzerať, ale správanie niektorých kandidátov ma inšpirovalo k tomuto blogu.

Celé obdobie pred prezidentskými voľbami by som asi rozdelil do dvoch častí, a to na obdobie do ohlásenia kandidatúry Róberta Fica a po nej. V priebehu roka 2013 sme mali možnosť vidieť, ako nám pomaly pribúdali kandidáti najrôznejšieho typu, avšak počas celého tohto obdobia tu bol veľký otáznik, či Róbert Fico pôjde alebo nepôjde kandidovať a ten do značnej miery zatieňoval snahy už ohlásených kandidátov byť akokoľvek pre  média atraktívny. Ale myslím, že môžem konštatovať, že každý z týchto kandidátov si viac-menej "išiel svoje".

Ako náhle Róbert Fico ohlásil kandidatúru, všetko sa zásadne zmenilo. Všetci kandidáti sa asi zľakli a jediné na čo sa teraz zmôžu, je vyjadrovať sa iba k jednému, a to k osobe premiéra, napríklad:

Procházka tu , Kiska tu , Čarnogurský tu a niekto sa zase inšpiruje billboardami.

Komentujú a útočia na každý  premiérov výstup či predvolebné video a samozrejme čím kritickejšie, tým viac mediálneho priestoru získavajú. Čo by Fico mal a nemal, čo urobí a neurobí... Na správanie niektorých médií sme si už sčasti zvykli, ale keď si otvorím rubriku z domova a vidím pod sebou možno 6-7 nadpisov, v ktorých je meno premiéra, to mi  príde fakt až komické. :-) Len ich chcem  upozorniť, že spájať ľudí tvorením nenávisti voči Ficovi sa nevypláca (na tom padla Radičovej vláda). Možno by som médiám skôr odpustil, ak by nejakého kandidáta preferovali, lebo podľa mňa iba ak bojujete ,,ZA NIEČO" môžete byť úspešný.

Lebo ak si dali média a niektorí kandidáti za cieľ iba to, že prezidentom nesmie byť súčasný premiér, je to podľa mňa strašne málo, keďže my v týchto voľbách nevolíme či Fico áno alebo nie, ale volíme prezidenta, a teda vyberme si z kandidátov, ktorých tu máme.

Dovolím si tvrdiť, že z celého doterajšieho priebehu prezidentskej kampane vyplýva, že premiér Fico jasne udáva tempo či už ide o skúsenosti, kontakty vo svete, témy, nápady, spôsob vedenia kampane... a ja sa pýtam: ,,Kto má byť prezidentom ak nie ten, kto udáva tempo?"

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?