Fico vs. Kiska kto z koho?

Autor: Juraj Gedra | 24.3.2014 o 13:24 | (upravené 24.3.2014 o 13:53) Karma článku: 10,19 | Prečítané:  23486x

Môj dnešný blog nebude dlhý a už vôbec Vás nebudem presviedčať ako voliť, len uvediem niektoré skutočnosti, ktoré sme možno začali postupom času prehliadať a prestali sme si ich uvedomovať.

Atmosféra začína s blížiacim sa druhým kolom riadne hustnúť a mali sme možnosť vidieť to aj v nedeľnej debate na ta3 medzi dvoma kandidátmi R. Ficom a A. Kiskom. Po posledných televíznych debatách pred prvým kolom kde sa kandidáti nemali možnosť až tak prezentovať, môžem myslím  konštatovať, že A. Kiska pomerne značne ukázal svoju politickú aj rétorickú neskúsenosť, čo je normálne, keďže sa v tomto prostredí nepohyboval a v podstate nemá žiadne skúsenosti ani vedomosti z politického prostredia, a preto som bol sám zvedavý, ako mu to pôjde pred druhým kolom.  Musím uznať, že v nedeľu ukázal, že si  veľa vecí stihol doštudovať a aj ujasniť pri niektorých svojich unáhlených vyjadreniach, ktoré následne musel ťažko korigovať, ale určite mu už nestačili naučené frázy z prvého kola.

No myslím, že stále tu visela otázka a ešte aj visí, keďže hlavné televízne debaty máme len pred sebou, ako ustojí debatu s R. Ficom, s človekom, ktorý je celoeurópsky uznávaný líder, skúsený politik doma či v zahraničí, ostrieľaný rétor, ktorého v debate len tak niečo nezaskočí. Jednoducho máme proti sebe dvoch kandidátov, o ktorých vieme, že je medzi nimi jasný kvalitatívny rozdiel, ktorý nemožno dobehnúť  žiadnym školením ani študovaním a ani početným podporným teamom.

Myslím si, že každé hodnotenie debaty bude len o tom, či pán Kiska ako tak zachráni vývoj debaty v prospech seba, alebo v nej úplne pohorí, čo sme mali možnosť vidieť aj v nedeľu kedy premiér jasne udával tempo celej diskusie. Skrátka na pozícii prezidenta má byť človek, ktorý bude odovzdávať a využívať to čo nadobudol vo svojom doterajšom pôsobení a nie učiť sa novým pomerom.

Je mi jasné, že Slováci majú tendenciu sa prikláňať na stranu slabšieho, ale neviem či práve v týchto voľbách je to vhodné. Buď chceme na pozícii prezidenta človeka, ktorý bude hodený ako čerstvý plavec do veľmi hlbokej vody alebo chceme zdatného plavca, ktorého nezaskočí ani veľká búrka. Inokedy by nám to možno bolo jedno, ale v tomto prípade neúspechy zle zvoleného prezidenta budú neúspechmi nás všetkých. Prezident nás všetkých bude reprezentovať aj navonok, do zahraničia, a podľa môjho názoru práve skúsený politik zabezpečí, že sa za jeho prezentáciu Slovenska, znalosť medzinárodných vzťahov a dlhoročné skúsenosti nebudeme musieť hanbiť a nebudú nám hroziť medzinárodné prešľapy a faux pas začiatočníka.

P.S. Ak chce pán Kiska zmeniť pomery v zdravotníctve, školstve alebo v sociálnom systéme nech si založí stranu a bojuje v parlamentných voľbách, lebo ako prezident na tieto veci aj tak nemá dosah.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?