Keď spoločné úsilie prináša výsledky

Autor: Juraj Gedra | 28.8.2015 o 14:15 | Karma článku: 3,82 | Prečítané:  1103x

Na začiatku tak, ako pri všetkom, bola len myšlienka. Postupne sme sa dostali aj k jej realizácii. Sami by sme to však určite nedokázali.

Ako predstaviteľ mládežníckej organizácie som presvedčený, že mladí ľudia majú obrovský potenciál. Množstvo nápadov, ideí a vízií by mali byť prirodzenou intelektuálnou výbavou každého mladého človeka. V MSD však nepatríme medzi ľudí, ktorí len kritizujú všetko okolo seba. Iste, je to najľahšie. Sedieť však celé hodiny pri stole, viesť jalové reči a tváriť sa veľmi dôležito – to nie je štýl, ktorý podľa mňa svedčí mladým ľuďom. Spoločne so svojimi priateľmi sme presvedčení, že len aktívnou prácou možno tvoriť pridanú hodnotu. Preto sme sa v MSD rozhodli stavať streetworkoutové ihriská. Pre niekoho hlúposť, pre niekoho zbytočnosť... – spätná väzba z regiónov však svedčí o tom, že realizácia tohto nápadu padla na úrodnú pôdu.

Možno si poviete, že postaviť také ihrisko je hračka a v podstate sa jedná o nezmyselný počin, ktorý nikomu nič neprinesie. Samozrejme, chlieb lacnejší nebude, ale až pri samotných realizáciách sme sa na vlastnej koži presvedčili, že tvoríme veľkú pridanú hodnotu a že táto naša aktivita má svoj hlbší zmysel. Úlohy mládežníckych organizácií sú naozaj širokospektrálne a každá z nich sa môže, našťastie, slobodne rozhodnúť, ktorým smerom sa vyberie. My sa však okrem intenzívneho riešenia štandardných tém tak povediac od stola cítime najlepšie medzi ľuďmi, kde sa, verte mi, dozviete toho najviac. Preto sa snažíme tráviť čo najviac času práve medzi ľuďmi po celom Slovensku.

Zdravý životný štýl je dnes veľmi preferovaný. Nikto nebude zrejme proti, keď budem tvrdiť, že šport prispieva nie len k fyzickému, ale aj psychickému zdraviu každého, kto sa aspoň z času na čas rozhodne pre seba niečo urobiť. Tak ako všetko, aj cvičenie je dnes o peniazoch a často je potrebné investovať do športovej výbavy alebo len do vstupného, čo si nie každý môže dovoliť. Myšlienku cvičenia zdarma kedykoľvek počas celého dňa a bez akýchkoľvek investícií stelesňuje práve streetworkout. Preto ma nesmierne teší, že dve ihriská sme už zrealizovali, odovzdali do užívania miestnym obyvateľom a na ďalších intenzívne pracujeme. Ako som už uviedol, sami by sme to nezvládli. A v tom spočíva samotná pointa. Ak sa totiž pre dobrú myšlienku spoja členovia a sympatizanti MSD, regionálna samospráva, dobrovoľníci a aj obyvatelia, symbióza je naozaj neuveriteľná a prirodzený dobrý pocit pri odovzdávaní ihriska jednoducho nemôže minúť nikoho, kto sa na celej realizácii akýmkoľvek spôsobom zúčastnil. Pocit spolupatričnosti a vedomie, že som sa mohol zúčastniť pri niečom, čo je určené aj pre môjho kamaráta, suseda, rodinného príslušníka, ale aj pre mňa samého, je naozaj skutočná odmena za hodiny strávené pri prácach na ihrisku. Myšlienka, ale aj samotná realita spočíva práve v spojení sa rôznorodých ľudí pre dobrú vec. Je jedno, o aký projekt alebo počin sa jedná. Podarí sa iba vtedy, ak budeme spolupracovať. Úprimne ma mrzí len jedno, že nebudeme môcť vyjsť v ústrety všetkým tým, ktorí nás kontaktovali s prosbou o realizáciu takéhoto ihriska aj v ich meste alebo obci. Dopyt je totiž naozaj obrovský, ale limity jednoducho nepustia. Verejne však môžem sľúbiť, že ak to bude čo i len trochu možné, v tejto aktivite budeme pokračovať aj naďalej – pre vás všetkých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami (Komentár Máriusa Kopcsaya)

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

KOMENTÁRE

Férové, ale drsné ultimátum z USA (Schutzov týždeň)

Prečo je balvanom v oku ten iliberál, ktorý nevládne?

EKONOMIKA

Kažimír dostal košom. Sulík odmietol zmenu dlhovej brzdy

Sulík sa stretol s ministrom financií.


Už ste čítali?